DUYURULAR

A1 ALMANCA AİLE BİRLEŞİMİ KADIKÖY HAFTA İÇİ KURSUMUZ 01 AĞUSTOS 2014 TARİHİNDE BAŞLAYACAKTIR.

ALMANCA AİLE BİRLEŞİMİ KADIKÖY HAFTA SONU KURSUMUZ 06 AĞUSTOS 2014 TARİHİNDE BAŞLAYACAKTIR.

A1 ALMANCA AİLE BİRLEŞİMİ AVCILAR HAFTA İÇİ KURSUMUZ 01 AĞUSTOS 2014 TARİHİNDE BAŞLAYACAKTIR.

A1 ALMANCA AİLE BİRLEŞİMİ PENDİK HAFTA İÇİ KURSUMUZ 01 AĞUSTOS 2014 TARİHİNDE BAŞLAYACAKTIR.

TELEFONUMUZ

0216 550 27 61
0216 700 20 03

KURUMUMUZ MEB ONAYLIDIR

TELC YETKİLİ ALMANCA A1 SINAV MERKEZİYİZ

YURTDIŞI DİL OKULLARIMIZ

FACEBOOK SAYFAMIZA KATILIN

Facebook Sayfamıza Katılın

Vize Eğitim | 

Almanca A1 sınav örneği

Almanca Aile Birleşimi Kursları danışma hattımız: 0216 – 550 27 61 sorularınız için info@vizeegitim.com

ONLİNE ALMANCA DERSLERİ-ONLİNE ALMANCA KURSU

Sevgili arkadaşlar Almanca öğreniyorsunuz yada öğrenmek istiyorsunuz. Artık sitemizde bedava Almanca ders kaynakları bulabileceksiniz. Özellikle Almanya’ya evlenerek gidecek adayların girmek zorunda oldukları Almanya vizesi için gerekli (Goethe Institut Zertifikat) Almanca sınavına hazırlık için Online Almanca kursu olarak hizmet vereceğiz. Öğretmenlerimiz tarafından Almanca aile birleşimi sınavına hazırlık derslerimizle Almanca bilginizi ve sınava hazır olup olmadığınızı ölçebilirsiniz. Bildiğiniz gibi Almanya aile birleşimi sınavı soruları internet sitelerinde yeteri kadar bulunmamaktadır. Bir ilki gerçekleştiriyoruz. Almanca aile birleşimi sınavı dört bölümdür:

1-Dinleme,

2-Okuma,

3-Yazma,

4-Konuşma

ALMANYA VİZESİ İÇİN GEREKLİ, AİLE BİRLEŞİMİ YAPACAKLARIN ALMANCA SINAVI SORU ÖRNEKLERİ

KONUŞMA BÖLÜMÜ (SPRECHEN):

Almanca aile birleşimi sınavı günü sabah önce dinleme, okuma ve yazma bölümlerine gireceksiniz. Ardından size öğleden sonrası için konuşma bölümüne katılacağınız bir saat verilecek. Sınavın bu bölümünde gruplar halinde sınıflara alınırsınız. 3 bölümden oluşur.

1- Sprechen Teil 1 (Kendini tanıtma):

Almanca sınavı konuşma bölümü başladığında, sınıfta sizin gibi sınava katılan diğer kişilerle birlikte bir yere oturduktan sonra sınav gözetmeni size bir kağıt verecek. Bu kağıdın üzerinde şunlar yazılıdır: Tabi Türkçe’leri yazmıyor. Yani sınavın hiç bir bölümünde Türkçe yazı olmayacak. Bu nedenle bu kendini tanıtma bölümünü ezbere bilmeniz gerekiyor. Sadece takıldığınız yerlerde kağıda bakmanızı tavsiye ederim. Name : isim Alter: yaş Land: geldiğiniz ülke Wohnort: oturduğunuz yer Sprachen: Lisanlar Beruf: meslek Hobby: hobileriniz Bu kağıdı elinize aldıktan sonra sırayla herkes kendini tanıtır. Bu bölüm sanki bir yarışma programında kendinizi tanıtmak gibidir. Adım şu, şuralıyım, bu dilleri konuşuyorum gibi.Almanca sınavı konuşma bölümünün bu aşaması şöyle yapılır: Gözetmen size bitte stellen Sie sich kurz vor veya bitte sprechen Sie über sich selbst dedikten sonra Mein Name ist …(adınız)… Ich bin …(yaşınız)… Jahre alt. Ich komme aus der Türkei. Ich spreche Türkisch und ein bisschen Deutsch. Ich bin ..(mesleğiniz)…… von Beruf. Meine Hobbys sind …(hobileriniz) diye kendinizi tanıtırsınız. Kendinizi tanıttıktan sonra sizden gözetmen adınızın veya eşinizin adının harflerini kodlamanızı isteyebilir. Yada telefon numaranızı oturduğunuz yeri veya doğum tarihinizi sorabilir. Almanca olarak tabi…Sizde Almanca cevap verirsiniz. Herkes kendini tanıttıktan sonra sıra konuşma ikinci bölüme gelir.

Sprechen Teil 2, Fragen formullieren (Soru sorma):

Bu bölümde size iki tane kart verilir. Her bir kartın üzerinde Almanca kursunda öğrendiğiniz kelimelerden bir tanesi yazılıdır. Bu kelimeyi cümle içinde kullanarak bir soru sormanız istenir. Elinizdeki kartta yazan Almanca kelimeyi kullanarak sınavda yanınıza oturan diğer sınav adayına sorunuzu sorarsınız oda size Almanca cevap verir. Sonra o yanındakine sorar ve cevabı onun yanında oturan verir. Bu soru sorma bölümü tüm adayların soru sorması ve cevap vermesi bittikten sonra tamamlanır. Yani gözetmen size soru sormayacak sadece sınavı yönlendirecek. Bu nedenle Almanca sınavında size soru soracak olan kişi sizin gibi az düzeyde Almanca bildiğinden her tarz soru ile karşılaşabilirsiniz. Ama aile birleşimi için yapılan Almanca kurslarından birine katıldığınızda size ne şekilde sorular sorulabileceği söylenir. Şimdi size verilecek soru kartlarında hangi kelimeler olabileceği ve ne yapmanız gerektiğine bakalım. Bu Fragen formulieren sorularına bazı örnekler:

-Alter: diyelimki soru kartınızda bu kelime yazıyor. Yanınızdakine bu kelimeyi kullanarak bir soru sormanız gerekiyor. Ama kartınızın üzerinde Thema bölümünde hangi temaya uygun sormanız gerektiği yazar. Mesela Alter soru kartının üzerinde Thema: Personalien yazıyor.

Soralım, wie alt sind Sie? bunu sorabilirseniz görevinizi yapmış oluyorsunuz. Yanınızda oturan ve sizin gibi sınava giren kişide şöyle cevap verir: ich bin ….. Jahre alt. Gördüğünü gibi kartınızda yazılı olan kelime ile soru sorduk (tabi temaya uygun olarak) ve cevap verdik. Böylece siz sorunuzu sorabildiğiniz için yanınızdakide cevaplayabildiği için bu kelimeden puan alır. Şimdi biraz alıştırma yapalım. Soru kartınızda aşağıdaki kelimelerden biri çıkabilecek şekilde sınava hazırlanmanız gerekir: Bu kelimelerle ilgili soru sormaya ve cevap vermeye çalışalım:

Name Frage(soru): wie ist Ihr Name? Antwort(cevap): mein Name ist ……… Bütün isim ile ilgili kelimeler Türkçe’dekinden farklı sorulur. Türkçe’de adın ne diye sorduğumuz Almanca’da ‘wie’ yani nasıl ile soruyoruz. Freunde diyelimki Thema: Freizeit olsun Frage: treffen Sie am Wochenende mit Ihrer Freunde? Antwort: Ja, ich treffe am Wochenende mit meine Freunde.

Auge -Thema: Krankheit müssen Sie zum Augen Arzt gehen? Antwort: Nein, meine Augen tun nicht weh. Tüm bu kelime benzerleriyle soru sorma ve cevap verme alıştırmaları yapınız.

Sprechen Teil 3 Bitten formulieren (Ricalı sorular bölümü): Bu bölümde size resimli kartlar verilecek ve yanınızdaki adaya rica ederek bir soru sormanız istenecek. Örneğin: Kartın üzerinde diyelimki kitap resmi var. Lütfen bana kitabı verebilir misiniz? şeklinde soru sormanız gerekiyor. Yapalım; Bitte können Sie mir das Buch geben? cevap ise: Ja, gern yada Ja, ich kann das Buch geben şeklinde olacak. Tüm bu resimlerle ilgili ricalı bir soru yapabiliyorsanız konuşma sınavının bu bölümüne hazırsınız demektir. Örnekleri çoğaltmanızı tavsiye ederim.

ALMANCA SINAVI OKUMA BÖLÜMÜ: Sınavın bu kısmında toplam 15 soru sorulur. 3 bölümden oluşur:

Lesen Teil 1:

Beş soruda size iki internet ilanı verilir ve sizin bir bilgi aradığınızı söyler. Aşağıdaki ilanlardan hangisinde aradığınız bilgiyi bulabilirsiniz diye sorar.

Örnek yapalım: Sie wollen wissen, wo scheint heute in Deutschland die Sonne:

1.ilan:

SONNEN PARADISE -Solarium -Fittnesstudio -Gesund leben 2.ilan: DAS WETTERBERİCHT HEUTE -Regen im Süden -Verkehr und Temparaturen -Zeit für Winterreifen Bu iki bilgi ilanlarından size uyanı seçeceksiniz. Burada cevap 2.ilan olacak. Çünkü hava durumundan bahsediyor. Sorudada sizin bugün Almanya’da nerede güneşli olacağını bilmek istediğinizi söylemiş.

Lesen Teil 2:

Almanca sınavı okuma bölümünün ikinci kısmında ise size beş tane gazete ilanı gibi yazılar verilir. Size bu ilanla ilgili bir cümle yazar ve doğru olup olmadığını sorar. Deneyelim; SPANISCHES GENERALKONSULAT Öffnungszeiten Mo bis Do. 09:00 – 17:00 Fr 09:00 – 13:00 Sie möchten nach Spanien fahren. Sie brauchen Visum: 1- Sie können jeden Nachmittag das Konsulat besuchen. 0 Richtig 0 Falsch 2- Das Konsulat ist am Wochenende geschlossen. 0 Richtig 0 Falsch Yani size verilen ilandaki bilgiye göre bu soruları cevaplamanız gerekiyor. Burada 1. sorunun cevabı Falsch çünkü her öğleden sonra Konsolosluğa gidemeyiz. 2. soru ise Richtig çünkü konsolosluk hafta sonu kapalı.

Lesen Teil 3:

 Bu bölümde size yazılı olarak verilen duyurulara göre sorulara cevap vermeniz istenir. Bir örnek yapalım: ‘Top Ten’ Rock Konzert Das Rock Konzet findet heute nicht statt. Die Eintrittskarten Gebühren werden zurückbezahlt. 1-Es gibt heute keinen Rockkonzert. 0 Richtig 0 Falsch Burada sorunun cevabı Richtig olacak.

ALMANCA SINAVI YAZMA BÖLÜMÜ (SCHREIBEN)

İki bölümden oluşur:

Teil 1 Formular ausfüllen:

Size bir kişi hakkında bilgi verilecek sizde o bilgilere göre bir form dolduracaksınız. Bir örnek yapalım; Herr Helmut Müller will mit seiner Familie (mit seiner Frau und zwei Kinder- 5 jahre und 10 Jahre alt) in München in einem Hotel 4 Tage übernachten. Sie wohnen in Wien. 11450 Wien, Buchstrasse 11. Sie sind Österreicher. Er ist im 1965 in Salzburg geboren. Seine Frau heisst Sabine Müller und ist im 1966 in Wien geboren. Ankunft: 10.08.2009 / Abreise: 14.08.2009 Bitte füllen Sie dieses Formular aus:

Bitte füllen Sie dieses Formular aus Bitte füllen Sie dieses Formular aus

Burada size anlatılan Helmut Müller ve ailesi hakkındaki bilgilerle formu doldurmanız gerekiyor. Tag der Ankunft: Buraya varış tarihini yazmalısınız yani; 10.08.2009 Name: Müller Vorname: Helmut Geburtstag: 1965 Geburtsort: Salzburg Staatsangehörigkeit: Österreich Wohnort: Wien Strasse: Buchstrasse Hausnummer: 11 PLZ: 11450 Falls mit Begleitung: eğer yanında eşlik eden biri varsa doldurulacak. Bize verilen örnekte eşi ve 2 çocuğu yanında bu nedenle eşinin adını ve diğer bilgileri buraya yazacağız. Anzahl der Kinder: zwei olacak Abreise bölümüne: 14.08.2009 yazılacak Personen: oraya kişi sayısı yazılacak. Burada 4 olacak. Unterschrift: imza demek

Schreiben Teil 2 einen Brief oder eine E-mail schreiben (mektup veya e-mail yazma):

Bu bölümde sizden verilen görevler doğrultusunda bir mail yazmanız istenecek. Sitemizde Almanca mektup örnekleri bu linkte bulunmaktadır. Dilerseniz daha çok örneği orada bulabilirsiniz: Şimdi bir örnek yapalım: Sie wollen im Juli mit Ihrer Freundin in Mallorca eine Woche Urlaub machen. Schreiben Sie einen Brief an das Hotel ‘Palma de Mallorca’: – Ankunftsdatum ist 05.07 – Sie brauchen ein Doppelzimmer mit Halbpension – Fragen Sie: Preis – Bitten Sie: sie sollen das Zimmer reservieren Bu mektubu şöyle yazabiliriz; Sehr geehrte Damen und Herren Ich möchte im Juli in Mallorca Urlaub machen. Ich brauche ein Doppelzimmer mit Halbpension für eine Woche. Wir kommen am 05.07 in Mallorca an. Was kostet das Zimmer für eine Woche? Bitte können Sie für mich das Zimmer reservieren? Bitte schreiben Sie mir einen Antwort. Vielen dank. mit freundlichen Grüssen İsim Soyad

Gördüğünüz gibi mektuplarda önce bizden ne istendiğine bakmalıyız ve onların istediği bilgileri mutlaka yazmalıyız. Bu mektup farklı şekillerde yazılabilir. Gittiğiniz aile birleşimi Almanca kursunda size nasıl yazmanız gerektiği hakkında bilgi verilecektir. Arkadaşlar daha fazla mektup örneği için http://www.vizeegitim.com/bedava-almanca-kursu/almanca-mektup-orneklerilinkimize bakınız. Almanca aile birleşimi kurslarımız:Avcılar,Kadıköy,Ümraniye,Maltepe ve Pendiktedir.

2 comments to Almanca A1 sınav örneği

  • fatma

    ya bu ikinci sınavım olucak cok heycanlıyım bana yardım edin bir cocugum var dört yıldır eşimin yanına gitmeye calışıyorum artık yoruldumbu sınavıda başaramassam naparım bilmiyorum

Bir Cevap Yazın